هواکش و فن پارکینگ f300,f400 و فن فشار مثبت (فن و هواکش آتشنشانی)

هواکش و فن پارکینگ f300,f400 و فن فشار مثبت (فن و هواکش آتشنشانی)

با توجه به اینکه زمان آتش سوزی در ساختمان ها از مهمترین کار ها جلو گیری از انتشار آتش به جاهای دیگر و کنترل آن می باشد باتوجه به آیین نامه ها و استاندارد های سازمان آتش نشانی باید تمهیدات لازم را در نظر گرفت .

یکی از مهمترین کارها کنترل جریان هوا و بیرون رفتن آلودگی های ناشی ازآتش سوزی و ایجاد فشار مثبت در مکان هایی است که دچار آتش سوزی نشده اند و مسیر خروج آدم ها از ساختمان می باشند .

از آنجایی که انتقال هوا توسط کانال های هوا انجام میشود و این امر هم هزینه بالا دارد و هم فضای ساختمان را اشغال می نماید میتوان با چیدمان مناسب فن هایی که در برابر حرارت مقاومت دارند از کانال کشی های اضافه صرف نظر کرد.

این هواکش ها داری بدنه با عایق مناسب و یا بدنه مقاوم به حرارت و الکتروموتور هایی می باشند که میتوانند به مدت ۱ تا ۲ ساعت دمای ۳۰۰ یا ۴۰۰ درجه را تحمل نمایند تا وظیفه انتقال هوا را انجام دهند ،این زمان برای تخلیه ساختمان از آدم ها و ساکنین و خاموش کردن آتش در نظر گرفته شده است .

 فن های فشار مثبت هوای بیرون را به داخل ساختمان می رسانند ومعمولا در پشت بام نصب میگردنند .فن های این شرکت دارای اتاق مخصوص می باشند که فن را از دسترسی خارج میکند که علاوه بر ایمنی باعث طول عمر بالا و آماده بودن فن در شرایط مختلف آب و هوایی می باشد .

رفتن به نوارابزار